[O2] Problem z tylnym zawieszeniem Octavia II FL, sprężyny

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • termit886
    Rider
    • 2012
    • 261
    • Octavia II (1Z3)
    • BSE 1.6 MPI 102 KM

    Zamieszczone przez maaro11
    Ja bym chciał , żeby dołożyli te wspomagające, a ja niestety nie mam kombi, więc pewnie wymienią na inne.
    No to co że nie masz kombi .... ja tez nie mam kombi i właśnie jutro jadę na montaż tych wspomagających bo pierwsze które założyli 1x biała i 3 x żółta nie zdąły egzaminu i SAP zażądził że moją założyć wspomagające i te wscześniejsze miększe które miałem bo podobno do tych twardszych nie mogę założyć wspomagających bo jeżdziłbym jak taczką... taka decyzja SAP . Zobaczymy jaki będzie efekt.

    Komentarz

    • maaro11
      Classic
      • 2012
      • 3

      To szkoda,że od razu tak nie zrobią u mnie Swoją drogą oni są jacyś dziwni, skoro wymiana sprężyn nic nie daje, a dołożenie wspomagających załatwia sprawę, to dlaczego nie robią tak od razu :?: :?: Ale nic, zaczekam aż mi wymienią i będę walczył dalej. Dzięki termit, przynajmniej wiem, że do mojego mogą też założyć wspomagające.

      Komentarz

      • Yacca
        Ambiente
        • 2011
        • 119

        Niestety po 3 miesiącach musiałem znów wrócić do tego tematu. Jeszcze kilka dni temu cieszyłem się z w miarę równej wysokości tyłu i przodu. Miałem wrażenie, że z upływem czasu tył lekko "siada", ale było to na tyle małe, że się nie przejmowałem.
        Natomiast wyjazd wakacyjny zmienił sytuację diametralnie - tył opadł jak przed wymianą sprężyn w kwietniu.
        Wcale nie załadowałem przesadnie bagażnika. Oprócz mnie jechała tylko żona (raczej lżejsza niż cięższa) i małe dziecko. W bagażniku typowe rzeczy wakacyjne, spokojna jazda na dystansie tylko 70km, końcowe 20km przez górki i wystarczyło.
        Kilka ostatnich postów wskazuje, że nie jestem jedynym u którego problem się powtórzył. Będę musiał prześledzić więcej wpisów tych, którzy są po drugiej wymianie aby podsunąć rozwiązanie serwisowi (pewnie sprężyny wspomagające).

        Ciekaw jestem czy u Was problem pojawia się najpierw delikatnie i powiększa się czy też, jak u mnie, wystarczy jeden wyjazd z załadowanym bagażnikiem?

        Komentarz

        • termit886
          Rider
          • 2012
          • 261
          • Octavia II (1Z3)
          • BSE 1.6 MPI 102 KM

          Zamieszczone przez maaro11
          reklamacja uznana i za jakieś 2 tygodnie przyjdą dla mnie springi.
          Chłopaki są bardzo opieszali w tym ASO bo ja na springi za pierwszym i drugim razem czekałem 3 dni. Po tylu ASO je już miało

          [ Dodano: Pon 23 Lip, 12 23:26 ]
          Ja dzisiaj jestem po drugiej wymianie. Założyli mi moje pierwsze springi 1 x biała i do tego wspomagające. Pomiar na 4/4 PB i 4/4 LPG zaraz po zdjeciu z podnośnika 402mm.Po powrocie z ASO (wieliczka-sosnowiec jakieś 100km) wykonałem kolejny pomiar równe 390mm (specjalnie pojechałem przez olkusz żeby się trochę na dziurach ułorzyły).
          Auto naprawdę lepiej się prowadzi niż na tych wcześniejszych (1 x biała i 3 x żółta które po tygodniu nie miały już żadnej twardości ,bo na progach zwalniających kołysało jak nie wiem co.)Narazie jest ok, ale będę się temu uważnie przyglądał.
          Aso dostało od SAP przykaz że moje stare twardsze springi mają odesłać do ekspertyzy.
          Narazie jestem zadowolony .Oczywiscie otrzymałem wpis do książki (na moją prośbę)że springi wspomagające zostały założone w ASO i są dopuszczone i zgodne z technologią grupy VW. Zobaczymy czy tył nie siądzie ale myslę że to chyba jest najlepsze rozwiązanie żeby się pozbyć problemu.

          [ Dodano: Pon 23 Lip, 12 23:29 ]
          Zamieszczone przez Yacca
          Ciekaw jestem czy u Was problem pojawia się najpierw delikatnie i powiększa się czy też, jak u mnie, wystarczy jeden wyjazd z załadowanym bagażnikiem?
          U mnie problem pojawił się po tygodniu od założenia pierwszych springów, a pogłębił jak wróciłem z wczasów.A zrobiłem na nich 2 kkm.

          Komentarz

          • siryanek
            Classic
            • 2011
            • 20

            Ktoś z kolegów, którzy wymienili sprężyny może powiedzieć jaki jest mniej, więcej czas reakcji ze strony Skody na reklamacje? czekam juz 2 tydzień, a salon sie nie odzywa.

            Komentarz

            • dargli
              Classic
              • 2012
              • 18

              Ja czekam na telefon od ASO Lellek w Gliwicach od 21 czerwca.
              dargli

              Komentarz

              • gregors
                Drive
                • 2010
                • 95
                • Octavia II combi (1Z5)
                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                Z tym czasem jest różnie. Przy pierwszej reklamacji czekałem 3 tygodnie, przy drugiej po tygodniu ponagliłem serwis i telefon był już na drugi dzień. Dochodzi do tego sezon urlopowy więc może się wszystko w czasie rozciągnąć. Trzeba być twardym i czekać. Nie jest powiedziane, że nie możesz zadzwonić pierwszy. ASO za to płaci więc nie za bardzo mu na tej sprawie zależy.
                Pozdrawiam GregorS

                Komentarz

                • termit886
                  Rider
                  • 2012
                  • 261
                  • Octavia II (1Z3)
                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                  Ja na odpowiedź przy pierwszej reklamacji czekałem tydzień (oczywiście nie obyło się bez mojego telefonu) a przy drugiej dwa dni.
                  To co koledzy mogę wam poradzić to zadzwońcie do nich sami bo podejżewam że już dawno mają odpowiedź z SAP tylko zapominają do was zadzwonić...tak też było w moim przypadku.

                  Pozdrawiam

                  Komentarz

                  • Krzysztof512
                    Drive
                    • 2012
                    • 62

                    ....czy ktoś miał problemy w wersji przed liftem z tym opadającym tyłem , w serwisie plichty dopytałem jakie spręzyny były wstawiane do wersji z lpg i wyszło że seryjnie w większości wypadków wstawiali 1K0 511 115 BF - 1x biała, 3x żółta - PR-1JA+0YF i nie było z tym problemów. Podobno zmienił sie producent tych spręzyn. W moim przypadku mają zostać dołożone sprężyny wspomagające. Niestety nie jest to chyba najlepszy pomysł , po okresie gwarancji spróbuję wymienić je samemu na polskie podróbki. [ mogą być lepsze niż te oryginalne
                    Ciekawe że oznaczenie sprężyn - konćówka BF nie jest zalecana do kombi na tej stronie http://www.unto.pl/sprezyna-skoda-oc...yl-p-3134.html
                    Krzysztof512

                    Komentarz

                    • termit886
                      Rider
                      • 2012
                      • 261
                      • Octavia II (1Z3)
                      • BSE 1.6 MPI 102 KM

                      Krzysztof512 to jest bardzo dobry pomysł z tymi sprężynami wspomagającymi ponieważ mi najpierw założyli 1 z biała i 3 z żółta i po tygodniu siadły. A teraz do sprężyn 1 z biała dołożyli wspomagające i jak na razie jest dobrze 390mm na pełnych zbiornikach.Cofnij się kilka stron wcześniej i kolega szand tez ma kombi i wspomagające dały radę.

                      Komentarz

                      • Krzysztof512
                        Drive
                        • 2012
                        • 62

                        tylko pytanie na jak długo takie rozwiazanie starczy, mam też Felicję od samego początku LPG , 12 lat i sprężyn nie wymieniałem tylko amortyzatory w zeszłym roku i auto jest katowane codzienie. Materiał z którego sa wykonane sprzęzyny albo ulepszenie cieplne, gdzieś w którymś momencie jest to robione nieprawidłwo i te spręzyny nie trzymaja parametrów, to rozwiązanie z drugimi spręzynami w środku to widze pierwszy i uważam że to jest półśrodek. Bedę się kontaktował z fabryką, zobaczę co odpowiedza.
                        Krzysztof512

                        Komentarz

                        • termit886
                          Rider
                          • 2012
                          • 261
                          • Octavia II (1Z3)
                          • BSE 1.6 MPI 102 KM

                          Może i masz racje że to pół środek ale Skoda dopuszcza takie rozwiązanie i jeśli oryginalne wzmocnione springi nie dają porządanego rezultatu to myslę że to lepsze niż trzeć tyłkiem o asfalt. Ile wytrzymają te wspomagające tego nie wiem ,ale jak czytałem na stronie producenta tych wspomagaczy to dają na nie dożywotnią gwarancje. Narazie jestem zadowolony,mam jeszcze półtora roku gwarancji więc ja tylko bedzie coś nie tak to zareklamuję kolejny raz.Może wtedy SAP obmysli jakąś koncepcję co z tym fantem zrobić. Daj prosze znać co Ci napiszą.

                          Komentarz

                          • zibol68
                            Classic
                            • 2011
                            • 11

                            Witam czy ktoś u Plichty próbował już interweniować w sprawie sprężyn. Mi się wydaje, że moje auto Octavia Tour z gazem siedzi mocno, ale jakoś mnie olali. Co robić?

                            Komentarz

                            • termit886
                              Rider
                              • 2012
                              • 261
                              • Octavia II (1Z3)
                              • BSE 1.6 MPI 102 KM

                              Zamieszczone przez zibol68
                              Witam czy ktoś u Plichty próbował już interweniować w sprawie sprężyn. Mi się wydaje, że moje auto Octavia Tour z gazem siedzi mocno, ale jakoś mnie olali. Co robić?
                              Napisz pisemna reklamacje i zostaw kopie za potwierdzeniem w sekretariacie. Zobaczysz ze będziesz miał telefon ze masz prZyjechać na pomiary. Powodzenia

                              Komentarz

                              • Krzysztof512
                                Drive
                                • 2012
                                • 62

                                Zamieszczone przez zibol68
                                Witam czy ktoś u Plichty próbował już interweniować w sprawie sprężyn. Mi się wydaje, że moje auto Octavia Tour z gazem siedzi mocno, ale jakoś mnie olali. Co robić?
                                A gdzie próbowałeś w Gdynii , Gdańsku, czy w Wejherowie ?
                                Krzysztof512

                                Komentarz

                                • steel
                                  Drive
                                  • 2012
                                  • 58

                                  Ja dzisiaj byłem na pomiarach w Emidzie - żadnych problemów, wręcz jestem pozytywnie zaskoczony obsługą. Wyniki pomiarów no cóż 359mm a druga strona 361mm. Teraz czekam na decyzję.

                                  Komentarz

                                  • PPrzemek
                                    Drive
                                    • 2012
                                    • 87

                                    steel, a kupowałeś auto u nich? Ja będę musiał sie wybrać ponownie - auto znowu siadło...
                                    Pozdrawiam
                                    Przemek

                                    Komentarz

                                    • steel
                                      Drive
                                      • 2012
                                      • 58

                                      Zamieszczone przez PPrzemek
                                      steel, a kupowałeś auto u nich? Ja będę musiał sie wybrać ponownie - auto znowu siadło...
                                      Tak. Było to zresztą pierwsze pytanie jakie zadali jak umawiałem się na wizytę.
                                      Jak poprzednio u ciebie rozwiązali problem?

                                      Komentarz

                                      • fajny52
                                        Ambiente
                                        • 2008
                                        • 202

                                        Ja po dołożeniu spręzyn wspomagających na początku maja mam nadal przeswit 390 mm. sprawdzone 5 dni temu. Oryginalne mam załozone sprężyny 1 z biała.

                                        Komentarz

                                        • PPrzemek
                                          Drive
                                          • 2012
                                          • 87

                                          steel, poprzednio dali mi te twardsze - 1 biała 3 żółta i przez jakiś czas było ok.
                                          Zrobiłem może z 1500 km i widzę, ze już nie jest tak wysoko - musze zrobić pomiar.
                                          A najgorsze jest to, że głównie jeżdżę sam lub z dzieckiem - nie wożę nic ciężkiego...
                                          A auto ma niby 600 kg ładowności...
                                          Pozdrawiam
                                          Przemek

                                          Komentarz

                                          • steel
                                            Drive
                                            • 2012
                                            • 58

                                            No jestem ciekawy co z tym zrobią o ile cokolwiek zrobią.
                                            Zauważyłem że tył nisko siedzi po przejechaniu może z 700km od nowości.
                                            Też jeżdżę sam lub tylko z żoną a w bagażniku koło zapasowe, lewarek i klucz. W sobotę jadę na wakacje więc trochę bagażnik załaduję to samochód siądzie pewnie do 350.

                                            Komentarz

                                            • paskuda
                                              Ambiente
                                              • 2010
                                              • 127

                                              Po drugiej reklamacji dzisiaj założyli mi sprężyny 1xbiały 1xpomarańczowy z końcówką BG
                                              na razie jest dobrze 395 mm ale zobaczymy jak się ułożą.

                                              Komentarz

                                              • PPrzemek
                                                Drive
                                                • 2012
                                                • 87

                                                Ja jestem po badaniu - 12mm poniżej normy.
                                                Od poprzedniej wymiany minęły 2 miesiące i 2405km...
                                                Teraz mam czekać na decyzję...
                                                Pozdrawiam
                                                Przemek

                                                Komentarz

                                                • termit886
                                                  Rider
                                                  • 2012
                                                  • 261
                                                  • Octavia II (1Z3)
                                                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                  Zamieszczone przez PPrzemek
                                                  Ja jestem po badaniu - 12mm poniżej normy.
                                                  Od poprzedniej wymiany minęły 2 miesiące i 2405km...
                                                  Teraz mam czekać na decyzję...
                                                  Pewnie dołożą ci te wspomagające i powiem Ci szczerze że mi tak zrobili i narazie jest Ok. Jeżdżę już na nich drugi tydzień i narazie normę trzyma

                                                  Komentarz

                                                  • marcin91860
                                                    Drive
                                                    • 2012
                                                    • 47

                                                    Pozwólcie że ja również opowiem swoją historię.
                                                    Odebrałem swojego pierwszego Toura 25 maja.
                                                    Po dwóch tygodniach jak zapakowałem rodzinkę do wozu dziwnie siedział a wcześniej jeździłem Focusem kombi i w życiu nie widziałem takiego zwisu - tylko raz jak z rodziną pojechaliśmy po kafelki 4 osoby + 400 kg :lol: . Na forum znalazłem ten temat i się zainteresowałem.
                                                    - pierwsze co to tak sobie podjechałem do Emidy w Rudzie Śl. ale facet w serwisie zbył mnie
                                                    że to normalne - jeszcze jak jest gaz to w ogóle nie ma o czym mówić wielu klientów tak ma a jak chcę to do sprzedawcy. Na pytanie czy w takim razie mam napisać pismo - ok niech Pan napisze do Zarządu jak Pan chce. Prześwit z oryginalnymi sprężynami 1x biały – 358mm.
                                                    - od razu zadzwoniłem do sprzedawcy - Autoremo Nowy Targ po dwóch dniach info : hmmm serwis nie prowadzi żadnej akcji ale mogą mi za 1000PLN założyć twardsze. :shock: Lekko mnie to podkurzyło po przecież 2 tygodnie temu odbierałem u nich auto.
                                                    - ale nic napisałem polecony do SAP - po tygodniu odpowiedź że oni nie są gwarantem i służą pomocą od strony technicznej ale muszę zwrócić się do sprzedawcy w tej sprawie.
                                                    - ponieważ sprzedawca 170km od domu a w Warunkach Gwarancji jest napisane że mogę sobie wybrać serwis to umówiłem się przez formularz internetowy w Auto Śliwka Zabrze.
                                                    - następnego dnia telefon - proszę przyjechać na pomiary.
                                                    - pomiary wykazały - 360 mm pan stwierdził że to przez gaz ale zapyta się SAP co dalej.
                                                    - po tygodniu info - SAP przysłał sprężyny ale muszę zapłacić 160 PLN za wymianę
                                                    - od razu napisałem pismo mailem że z jakiej racji i w ogóle to co to będzie za usługa - ile jest na nią gwarancji i co będzie jak nie pomoże?
                                                    - po kilku dniach telefon - nie muszę płacić;
                                                    - po wymianie - dostałem 1-biały 2-żółte ( BE ) wynik pomiaru przy pełnym LPG i benzynie - 370 - mało więc nie odebrałem naprawy - serwis wypuścił mnie z nowymi sprężynami z informacją że odezwą się. Poprosiłem o wpis na protokole jaki jest prześwit i o kopie protokołu.
                                                    - po tygodniu - telefon - niestety serwis nic więcej nie możne zrobić więc poprosiłem to info na maila.
                                                    - maila dostałem ale w nim nie było że niczego więcej nie mogą zrobić tylko że to gaz i będzie niżej i to normalne i że twardsze sprężyny to mogą pogorszyć "właściwości trakcyjne"
                                                    - czyli kaszana - pozostał kontakt z SAP przez formularz - napisałem że serwis odmówił dalszej naprawy pomimo że nie odebrałem poprzedniej;
                                                    - po tygodniu i ponagleniu info od SAP - idą sprężyny - czekać na info.
                                                    - i właśnie w poniedziałek założyli mi dodatkowe sprężyny i wsadzili (podobno) moje ori 1xbiały. W sumie to nie widać tego białego paska a oryginalnie było widać. Pomiar przy pełnym LPG + benzyna – 390mm. Poprosiłem o wpis że to są sprężyny dodane zgodnie z zaleceniem SAP.
                                                    Cała operacja zajęła mi półtora miesiąca. A wnioski :
                                                    - czytać warunki gwarancji - tam jest napisane że sprzedawca gwarantuje że auto ma parametry takie jak w Umowie Kupna/Sprzedaży lub typowe ( a więc 394 +- 10 mm od osi do błotnika ) a w Umowie mam też LPG więc auto + LPG gotowe do jazdy ma mieć typowe wymiary.
                                                    - mam wrażenie że serwis niechętnie cokolwiek daje na piśmie albo mailem – może nie mają czasu na takie formalności.
                                                    - serwis ściemniał za każdym razem jak auto wyjeżdżało słyszałem - jest ok. Tylko że jak ja wyjąłem miarkę to jakoś kurde nie było ok - przy dołożeniu dodatkowych słyszałem 410mm ( czyli za dużo !!! ;-) ) ale mój pomiar na parkingu - 390mm - 15 metrów i siadło 2 cm ???
                                                    - gdyby zażądać na piśmie że 370 jest ok to pewnie żaden serwis by tego pisemnie nie potwierdził – na gębę że to normalne to nie ma problemu.

                                                    Dzięki forumowiczom doprowadziłem mój samochód do normalnego stanu - ani to taczka ani motorówka.
                                                    Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia w walce o prawidłowe zawieszenie.

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...